چاپ ديجيتال | قيمت چاپ ديجيتال چاپ ديجيتال | قيمت چاپ ديجيتال .

چاپ ديجيتال | قيمت چاپ ديجيتال

دستگاه چاپ روي ليوان چگونه است

دستگاه چاپ روي ليوان چيست؟
قيمت دستگاه چاپ ليوان در سيستم چاپ سابليميشن دستگاهي است كه از طريق پرس و حرارت و در نسل جديد آن در دستگاههاي چاپ سه بعدي از طريق وكيوم و حرارت عكس را بر روي ليوان سابليميشن انتقال مي دهد.
خريد دستگاه چاپ عكس روي ليوان سرمايه گزاري مطميني جهت شروع يك كسب و كار جديد است چرا كه با قابليت چاپ روي ليوان جادويي ليوان شبرنگ ليوان پليمري و مدل هاي مختلف ليوان محصولات متنوعي را شامل ميگردد.

قيمت دستگاه چاپ روي تيشرت
چاپ عكس روي تي شرت يه كار پرطرفدار، لذت بخش و اگر اهل كار باشيد، پردرآمد به حساب مياد. مثلا تا قبل، براي خود من هميشه مشكل بود كه تي شرتي با طرح مناسب كه البته اندازم هم باشه پيدا كنم.فروش دستگاه چاپ ديجيتال روي تي شرت اما با روشي كه در ادامه بهتون ياد ميدم، ديگه اين مشكل كاملا حل ميشه و ازاين پس، به راحتي مي تونيد طرح دلخواهتون رو روي تي شرت چاپ كنيد.دستگاه پرس حرارتي
چاپ حرارتي | چاپ ديجيتال | چاپ ترانسفر |چاپ سابليميشن
در گذشته چاپ تنها بر روي كاغذ انجام مي‎شد كه روش آن نيز مشخص شده و به واسطه دستگاه‎ها‎ي چاپ صورت مي‎گرفت. در حال حاضر روش‎ها‎ي ديگري نيز وارد عرصه چاپ شده كه از آن با نام چاپ حرارتي ياد مي‎كنند كه قابليت چاپ بر روي سطوح پارچه‏اي، شيشه و سراميك را نيز دارد. چاپ حرارتي به دو صورت انجام مي‎شود.

۱- چاپ حرارتي يا ترانسفر

در چاپ ترانسفر ابتدا طرح بر روي پارچه يا سطح مورد نظر طراحي و سپس دستگاه پرس به همراه حرارت بر روي سطح گذاشته مي‎شود. يكي از ويژگي‎ها‎ي چاپ حرارتي با ترانسفر اينكه مي‎توان طرح را بواسطه چاپ افست يا چاپ ديجيتال بر روي سطح ايجاد و سپس از چاپ حرارتي استفاده كرد.

به منظور دقت در رنگ‎ها‎ بايد با توجه به كيفيت مركب، نوع پارچه، زمان و ميزان اعمال حرارت، پس از برگردان شدن روي پارچه، بهترين جلوه را روي البسه نمود كه در اين روش، رنگ‎ها‎ تا حدودي با طرح اوليه مطابقت دارد. تنظيم دستگاه بر روي رنگ‎ها‎ي CMYK مي‎تواند تركيب زيبايي بوجود آورد.

در روش چاپ حرارتي به شيوه ترانسفر، مركب سايان به رنگ بنفش، ماژنتا به رنگ آلبالويي سوخته و زرد به رنگ قهوه‌اي روشن مي‎باشد. پيگمنت يا (قدرت رنگ) مركب سايان نسبت به ساير مركب‌ها ۱۵ تا ۱۷ درصد بيشتر است. از اينرو ترام‌ها در چاپ ترانسفر، با فاصله زياد و بصورت ريزتر از هم هستند كه درصد آنها در كل پايين‌تر از روش‌هاي چاپي ديگر مي‎باشد.

تخمين و پيش بيني درصدهاي رنگ در چاپ ترانسفر، نيازمند تجهيزات پيشرفته مي‎باشد كه هزينه آن نيز مقرون به صرفه نيست. از اينرو تجربه رنگ‌شناسي براي دستيابي به رنگ‌هاي پرقدرت در چاپ ترانسفر، مي‎تواند به كيفيت رنگ‎ها‎ كمك كند.

سطوح مناسب براي چاپ ترانسفر

سطوحي را مي‎توان براي چاپ ترانسفر انتخاب كرد كه مركب كمتري در آن نفوذ كند و به خوبي روي پارچه منعكس شود. هر چه بافت سطح مورد نظر از تراكم بيشتري برخودار باشد، بهتر مركب را پس مي‌دهد و به هر ميزان كه پوك‌تر باشد، مركب را به خود جذب و در نتيجه انتقال ضعيف‌تري روي پارچه صورت مي‎گيرد.

در گذشته براي چاپ حرارتي ترانسفر از كاغذ ژاپني مخصوص استفاده مي‎شد اما در حال حاضر قيمت دستگاه پرس حرارتي نوع كره اي آن نيز وارد بازار شده كه كيفيت بالايي دارد. بطور كلي براي چاپ حرارتي ترانسفر بايد مركب، جنس پارچه يا الياف بايد داراي كيفيت بالايي باشند تا چاپ بخوبي انجام شود.
۲- چاپ حرارتي با دستگاه سابليميشن

دستگاه چاپ سابليميشن با نام چاپ حرارتي نيز شناخته مي‌شود كه يكي از بهترين روش‌هاي چاپ بر روي اشياء به شمار مي‎رود و اساس كار آن، بر پايه تصعيد مواد بوده و با اين كار جوهر از كاغذ مخصوص به جنس مورد نظر منتقل گردد. دستگاه پرس حرارتي سابليميشن براي سطوح صاف از قبيل البسه، ام دي اف، كاضي، سراميك و … مورد استفاده قرار مي‎گيرد.دستگاه پرس حرارتي پارچه علاوه بر اين از دستگاه چاپ سابليميشن براي ليوان‎ها‎ي مخروطي، بزرگ و كوچك استفاده مي‎شود. دستگاهي كه بدين منظور مورد استفاده قرار مي‎گيرد، بشكل قالب ليواني بوده كه بر روي سطح استوانه‏اي قرار و طرح مورد نظر چاپ مي‎گردد. علاوه بر اين براي چاپ بر روي بشقاب و چاپ سه بعدي نيز اين دستگاه كاربرد دارد.

كيفيت چاپ در شابليميشن بالاست و بعد از چاپ طرح پاك نخواهد شد و سطوح چاپ شده نيز قابل شست‌وشو بوده و نهايتا با توجه به هزينه پايين، نسبت به ساير روش‌هاي چاپ بر روي سطوح، مي‌توان حتي يك عدد سفارش را با كيفيت بالا و در مدت كوتاهي انجام داد.پرس حرارتي بزرگ يكي از مزاياي اين روش چاپ، هزينه پايين دستگاه‎ها‎ي چاپ و همچنين امكان چاپ در تيراژ پايين مي‎‎باشد.
نكاتي در استفاده از چاپ سابليميشن

براي شروع چاپ بوسيله دستگاه سابليميشن، يك كاغذ مخصوص سابليميشن، دستگاه پرس حرارتي، عدد پرينتر جوهر افشان و چسب نسوز مورد نياز مي‎‎باشد.
تصوير دلخواه مي‎‎توان با استفاده از يك پرينتر خانگي و جوهر Sublimation روي كاغذ مخصوص چاپ مي‎گردد و سپس تصوير چاپ شده روي شي مورد نظر قرار داده مي‎‎شود كه بواسطه گرما و حرارت دستگاه به سطح جسم منتقل مي‎شود.پرس حرارتي دستي وجود يك پوشش مخصوص روي شي از پاك شدن تصوير چاپ شده جلوگيري مي‎كند.
تصوير بايد بشكل معكوس روي كاغذ مخصوص چاپ شود تا پس از انتقال، جهت تصوير به حالت اصلي خود بازگردد. براي اين كار مي‎توانيد از امكانات آينه Miror در تنظيمات پرينتر استفاده كنيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳۱ فروردين ۱۳۹۶ساعت: ۱۰:۰۴:۳۷ توسط:maryam موضوع:

چاپ روي پارچه چگونه است

 دستگاه چاپ پارچه كلندر عرض ۱۲۰
 دستگاه چاپ رول به روي رول پارچه
 يكي از روش هاي چاپ روي پارچه توسط دستگاه انتقال حرارت رول به رول كلندر انجام مي شود و دستگاه كلندر چاپ روي پارچه را بصورت رول و شيت مي تواند انجام دهد
 چاپ روي پارچه به روش هاي مختلفي انجام مي گيزد ولي توسط كلندر سرعت و دقت چاپ بالا مي باشد
 دستگاه كلندر انتقال دهنده حرارت بصورت غلطكي بر روي كاغذ و پارچه مي باشد
 دستگاه چاپ بصورت رولي كار مي كند براي كار بايد شما پلاتر اپسون داشته باشيد كه طرح مد نظرتان را روي كاغذ هاي مخصوص وبا رنگ سابليميشن پرينت بگيريد
 پرينت مي تواند بصورت رول باشد و يا شيت ،پرينت گرفته شده را روي ميز دستگاه قرار ميدهيم بر روي سيلندردستگاه نمد در حال گردش به دور سيلندر مي باشد كاغذ
 را بر روي پارچه قرار ميدهيم و در قسمت نمد قرار ميدهيم ، نمد كاغذ و پارچه را به دور سيلندر مي چرخواند و با فشاري كه بر روي كاغذ مي آورد
 و حرارتي كه سيلندر ايجاد مي كند باعث انتقال رنگ به روي پارچه مي شود.
 فرايند سابليميشن جهت چاپ بر روي پارچه هاي رولي از پرس هاي روتاري استفاده ميگردد. مشخصات كلي كلندرهاي مخصوص چاپ ترانسفر پارچه : ۱- سيستم گرمايي روغن داغ با سيلندرهاي وكيوم شده ، طبق استانداردهاي “مونتي آنتونيو” ۲- نمد ساخت امريكا ۳- مجهز به سيستم محافظت از نمد در صورت قطع برق يا مشكل در فشار باد
 قابليت چاپ بصورت رول به رول و شيت
 سيلندر دستگاه كلندر چگونه داغ مي شود؟
 داخل سيلندر روغن مخصوصي ريخته شده است كه توسط المنت هاي حرارتي داغ مي شوند و باعث گرم شدن سيلندر مي شوند.
 وزن دستگاه ۵۸۰kg
 ۳۰ آمپر

دستگاه چاپ پارچه،فروش دستگاه چاپ پارچه،قيمت دستگاه چاپ پارچه،خريد دستگاه چاپ پارچه

 روش هاي چاپ روي پارچه و اشياء:

جهت چاپ بر روي پارچه و اشياء مختلف ، روش‌هاي بسيار زيادي وجود دارد كه هر يك از روش هاي فوق بصورت سنتي سال هاست كه  مورد استفاده قرار مي گيرد. با پيشرفت تكنولوژي و همزمان با ارائه روشهاي جديد چاپ و از آن جمله چاپ ديجيتال ، روشهاي نويني نيز براي چاپ بر روي پارچه و اشياء ارائه شد . از مزيتهاي اصلي اين روش‌ها، نسبت مناسب توليد در تيراژ بسيار پايين‌تر به قيمت تمام شده مي‌باشد كه در روش‌هاي چاپ سنتي غير قابل دسترسي مي باشد.

قيمت دستگاه چاپ پارچه

در اينجا روش‌هاي چاپ بر روي پارچه و اشياء گوناگون را به دو روش كلي تقسيم مي‌كنيم :

 ۱ – روش چاپ مستقيم :

  در اين روش با استفاده از يك دستگاه چاپگر يا پلاترعريض طرح مورد نظر را كه توسط كاربرو در كامپيوتر طراحي شده است را بر روي پارجه يا شي مورد نظر انتقال مي‌دهند . با توجه به خاصيت و ساختار ويژه پارچه ( شل بودن آن ) ، سيستم و مكانيزم مخصوصي جهت بارگذاري و همچنين جمع كردن پارچه به دستگاه پلاتر اضافه مي‌كنند .

 اين دستگاه‌ها با توجه با نوع كاربرد آنها به دو گروه پلاترهاي تخت (FlatBed Plotter) و پلاترهاي رول (Roll Plotter) تقسيم مي شوند . هر كدام از اين گروه از پلاترها داراي مزايا و معايبي نسبت به هم مي باشند كه از مهمترين مزيت دستگاه هاي چاپ نسبت به دستگاه‌هاي چاپ تخت ، پايين بودن قيمت آنها و نياز به فضاي كمتر جهت كار مي باشد .

برترين مزيت دستگاه هاي چاپ تخت نسبت به دستگاه هاي چاپ رول ، قابليت چاپ بر روي تمامي اشياء ، اعم از سخت ( Solid) همانند چوب ، فلزات ، فوم و… و همچنين پارچه ، كاغذ و …. مي‌باشد .
برخي از شركت‌ها  براي كاربردهاي كوچكتر ،اقدام به طراحي و ساخت پرينترهاي تخت با ابعاد كوچك نموده اند . اين دستگاه‌ها يا بصورت مستقل ساخته شده‌اند و يا توسط برخي از شركت‌ها با تغيير دستگاه‌هاي چاپگر معمولي مانند Epson ، اقدام به ساخت اينگونه چاپگرهاي تخت نموده‌اند.     ۲ – روش چاپ غيرمستقيم :

  اين روش خود به دو بخش تقسيم مي‌شود :

   الف : روش انتقال جوهر بر روي جنس :
  در اين روش ابتدا طرح بر روي  كاغذ مخصوص ، چاپ مي‌شود و سپس توسط يك دستگاه پرس حرارتي ، جوهر تحت حرارت و فشار ايجاد شده بوسيله دستگاه،  بر روي جنس مورد نظر منتقل مي‌گردد.
 يكي از مزيت هاي اصلي اين روش تنوع موارد كاربرد است . همچنين گوناگوني دستگاه‌هاي قابل استفاده در اين روش با توجه به  نظر كاربر و هزينه اوليه تخصيص يافته ، بسيار متنوع مي‌باشد ، بطوريكه با هزينه بسيار پايين نيز افراد قادر به راه اندازي كارگاه‌‌هاي كوچك مي‌باشند.

 چاپ روي تي شرت
چاپ روي ليوان
پرس حرارتي
ب : روش انتقال مديا بر روي جنس :

  در اين روش كه بيشتر توسط  كارگاه هاي توليدي پوشاك ورزشي استفاده مي شود ، ابتدا توسط دستگاه پلاتر طرح بر روي جنس مخصوصي چاپ شده و دور طرح چاپ شده نوسط دستگاه برش مي خورد . سپس اين بخش چاپ و برش خورده پس از خشك شدن توسط كاربر جدا و بر روي پارچه و در جاي خود ثابت شده و سپس زير پرس حرارتي قرار مي‌گيرد و در نهايت جنس بوسيله حرارت و فشار بر روي پارچه ثابت مي‌گردد.
 در اين روش از دستگاه‌هايي بنام دستگاه‌هاي چاپ و برش استفاده مي‌گردد كه از معتبرترين ماركهاي اين دستگاه‌ها شركت رولند ژاپن مي‌باشد. با توجه به تنوع كاربرد اين روش شركت رولند انواع گوناگوني از دستگاه‌هاي چاپ و برش را ارائه داده است . البته توجه داشته باشيد كه دستگاه هاي رولند تقريبا در نمامي موارد چاپ كه پيشتر به آن اشاره شده است ، كاربرد دارند .
 در پايان ذكر اين نكته ضروري است كه براي هر يك از روش هاي پيشين نوع خاصي از جوهر متناسب با جنس و روش چاپ مي بايست استاندارد باشد.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳۱ فروردين ۱۳۹۶ساعت: ۱۰:۰۳:۵۱ توسط:maryam موضوع:

درباره چاپ كاتالوگ

كاتالوگ

كاتالوگ:

پكيج كاتالوگ ۳۰٫۵*۱۰٫۵ سانتيمتر كه همراه با ۳ تراكت ۲۵۰ گرمي با همين سايز مي باشد را انتخاب كنيد.

تيراژ چاپ كاتالوگ خود را از ۱۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ انتخاب كنيد.

فايل خود را با مشخصات موجود در صفحه راهنماي سفارش بارگزاري كنيد يا از خدمات طراحي رايگان ما استفاده كنيد.

قيمت بروشور منتخب خود را با تيراژ و كاغذ انتخابي مشاهده كنيد.

كاتالوگها با پوشش ورني : با انتخاب پوشش ورني مركب شما روي كاتالوگ حفظ شده و رنگ بصورت يكنواخت روي كاتالوگ پخش مي شود.

كاتالوگها با پوشش يووي : با انتخاب پوشش يووي شما مي توانيد حالت براق و جلوه بيشتري در كاتالوگ خود داشته باشيد.

كاتالوگها با پوشش سلفون مات يا براق: با انتخاب پوشش سلفون، مقاومت و دوام كاتالوگ شما افزايش پيدا مي كند.

درصورتي كه قالب، تيغ يا پوشش خاصي براي كاتالوگ خود در نظر داريد با واحد فروش ما تماس بگيريد تا زمان و هزينه چاپ اختصاصي كاتالوگ شما محاسبه شود.

كاتالوگ پالتويي (فولدر+۳ عدد تراكت)
چاپ كاتالوگ پالتويي (فولدر+۳ عدد تراكت)
زمان تحويل

فوري (چاپ ديجيتال): ندارد

تيراژ بالا (چاپ افست): ۱۵ تا ۲۲ روز كاري


برچسب: ، انواع چاپ ها، قيمت چاپ ديجيتال، چاپ بروشور، چاپ ديجيتال، چاپ ديجيتال گلاسه،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳۱ فروردين ۱۳۹۶ساعت: ۱۰:۰۲:۵۳ توسط:maryam موضوع:

چاپ ديجيتال مقواي گلاسه چگونه است

چاپ ديجيتال

چاپ گلاسه | چاپ گلاسه رنگي | چاپ ديجيتال گلاسه

كاغذ چاپ داراي پوشش دورو با كيفيت بالا و كمي سنگين و با سطحي صاف و هموار را كاغذ گلاسه مي نامند. به عبارت ساده تر نوعي كاغذ است كه روكشي براق روي آن كشيده شده تا سطحي صاف و هموار پيدا كند و مقاوت بيشتري داشته باشد. اين كاغذ به علت جذب يكنواخت جوهر، در چاپ استفادهٔ زيادي دارد. از موارد استفادهٔ آن مي‌تواند به كتاب‌هاي عكس‌دار، مجله‌ها، روزنامه، كارت ويزيت و غيره اشاره كرد. دركاغذ گلاسه نيز از نشاسته و پلاستيك استفاده مي‌شود زيرا نشاسته براي هموار شدن آن و جذب جوهر و پلاستيك براي ضد آب بودن آن به خمير كاغذ اضافه مي‌كنند.

چاپ ديجيتال مقواي گلاسه مات و براق

كاغذ گلاسه مرغوبترين نوع كاغذ است كه هر چه سنگين تر باشد يعني گرماژ آنها بيشتر باشد كيفيت چاپ روي آنها بهتر است. معمولا كارهاي رنگي و يا اعلا را روي كاغذ گلاسه چاپ مي‌كنند. انواع مجله و جلد آن ، كارت ويزيت از مصارف اصلي كاغذ و مقواي گلاسه هستند. اين نوع كاغذ به طور ويژه در چاپخانه ها و انتشاراتي ها كاربرد دارد. تكثير تصاوير تك رنگ و چند رنگ با كيفيت خوب نياز به كاغذي دارد كه سطح آن يكدست و صاف باشد و بصورت يكنواخت جوهر جذب سطح آن شود . كاغذ گلاسه در اين مورد مناسبترين مي باشد. واژ‌هٔ چاپ و در واقع صورت قديمي‌تر آن «چهاپ» را برگرفته از واژ‌هٔ مغولي چاو دانسته‌اند كه به معناي «فشردن سطحي بر سطح ديگر» است. چاپ در لغت به‌معناي نقش، اثر، مُهر و نشان آمده است و در متون مختلف كلمات طبع، باسمه، و تافت به‌عنوان مترادف آن به‌كار رفته است. چاپ در اصطلاح، به عمل، فن، و صنعت تكثير صورت و نقش‌هاي دوبعدي مانند حروف، ارقام، خط‌ها، تصويرها، و… به‌وسيلهٔ انداختن اثر اين نقش‌ها بر كاغذ، پارچه، يا مواد ديگر، به‌ويژه چاپ مواد خواندني، با تصوير يا بدون تصوير بر روي كاغذ گفته مي‌شود. در تعريفي ديگر، چاپ مجموع عملياتي است كه متن خام را به اثر درخور انتشار مانند كتاب، مجله، روزنامه، و جز آن تبديل كند. چاپ بر روي كاغذ شناخته شده‌ترين كار چاپي است. امروزه چاپ يك فرآيند انبوه صنعتي است كه در امور مختلف از جمله فعاليت هاي اداري و حكومتي كاربرد دارد. چاپ و عمليات تكميلي از همان زمان كه توليد صنعتي كاغذ ابداع شد تاكنون مطرح بوده است. چندين نسل از متخصصان از همان ابتدا مجبور بودند با تاثيرات زيانبار عوامل محيطي دست و پنجه نرم كنند. چندين نشريه تخصصي نيز در زمينه اندازه‌گيري رطوبت و دما منتشر مي‌شدند، به همين خاطر در اين زمينه تجربه كافي وجود دارد.

كاغذهاي گلاسه در عين مرغوبيت و گراني به شدت تحت تاثير عوامل محيطي بوده و دما ورطوبت در چاپ برروي آنها بسيارتاثيرگذار است. امروزه دستگاه‌هاي رطوبت‌دهي در اغلب محيط‌هاي توليد كاغذ استفاده مي‌شوند. بسياري از اين دستگاه‌ها تمام اتوماتيك يا نيمه اتوماتيك هستند و به هيچ يا ميزان كمي نگهداري و تعمير نياز دارند. اين دستگاهها به ويژه در زمستان، كه رطوبت نسبي هوا تا سطوح بسيار پايين كاهش مي‌يابد، شرايط بهينه‌اي در فضاهاي انبار و كارگاه‌ها ايجاد مي‌كنند. كاغذ ها بايد مدتي در فضاي چاپخانه نگهداري شوند تا با شرايط محيطي تطبيق پيدا كنند.

 

مرسوم ترين شيوه چاپ ديجيتال چاپ جوهر افشان مي باشد ، براي اينكه از اين روش براي چاپ بر روي كاغذ و مقواي گلاسه استفاده كنيم مي بايست نكات بسياري را مد نظر قرار بدهيم. اگر براي مناسب نمودن سطح كاغذ براي چاپ جوهر افشان از پلي وينيل خالص استفاده كنيم، سطح كاغذ گلاسه خواهد شد. ميزان گلاسه شدن كاغذ در اين حالت ۲ تا ۸ برابر نمونه هاي رايج در بازار هست كه اين وضعيت موجب طولاني شدن زمان خشك شدن جوهر و ايجاد ترك در چاپ با جوهر پيگمنت مي شود. چاپ به دست آمده بر روي چنين پوششي ، منتج به ايجاد تصويري با كيفيت بالا و همچنين تصويري دلخواه با ماهيتي گلاسه و يا مات خواهد شد.


برچسب: a4، ، انواع چاپ ديجيتال، چاپ بروشور، چاپ ديجيتال، چاپ كاتالوگ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳۱ فروردين ۱۳۹۶ساعت: ۰۹:۳۲:۵۲ توسط:maryam موضوع:

درباره چاپ ديجيتال كتان

كتان

چاپ ديجيتال كتان | چاپ ديجيتال كارت ويزيت كتان

كتان دانه ايست كه شباهت زيادي به پنبه دارد و در ايران كشت نمي شود اما كاربردهاي فراواني در صنعت به ويژه صنعت چاپ دارد. اضافات كتان در اسكناس و كاغذ نوشته و كاغذ هاي سيگار به كار مي رود. از نظر كيفيت, بهترين كاغذها از الياف كتان و پنبه بدست مي آيند، كاغذ ساخته شده از چوب كاج در جاي دوم و كاغذ نيشكر پس از آن قرار مي گيرد. كاغذ هم مثل پارچه پشت و رو دارد. روي كاغذ آن طرفي است كه در كارخانه كاغذ سازي به طرف نمد قرار مي گيرد و صافتر است. پشت كاغذ آن طرفي است كه در كارخانه زير كار است و روي آبكش قرار مي گيرد. چاپ رنگي بر طرف روي كاغذ نتيجه بهتري دارد.اگر به دنبال يك كارت ويزيت با قيمت مناسب هستيد كتان يك گزينه بسيارمناسب است. كاغذ هاي مرغوبتر داراي مواد سلولزي بيشتري هستند و سفيدترند. كاغذ هاي نامرغوب مواد چربي بيشتري دارند و زردترند. كاغذ هاي نامرغوب با گذشت زمان و به ويژه بر اثر گرما، شكننده مي شوند و ممكن است موريانه آنها را بخورد. براي تشخيص كاغذ خوب كافي است بدانيد كاغذ از طرف خواب آن خيلي راحت پاره مي شود ولي اگر آن را با دست از طرف مخالف پاره كنيم، مقاومت دارد و با نيروي بيشتري پاره مي شود. چاپ ديجيتال بصورت ورقي بر روي انواع كاغذهاي تحرير، گلاسه، كتان، پشت چسب دار براق يا مات، شيشه اي و تلق ترانسپارنت و گرماژهاي ۶۰ گرم تا ۳۰۰ گرم و ابعاد A5 تا SRA3 امكانپذير مي باشد.

چاپ ديجيتال مناسب براي كارهاي چاپي با تيراژ پايين شامل:

كاتالوگ هاي اختصاصي، چاپ كتاب با تيراژ پايين، پوسترهاي اختصاصي، كارت دعوت، چاپ كارت ويزيت، اگهي ترحيم، چاپ بروشور و نمونه گيري هاي پيش از چاپ تا اندازه ۳۵*۴۵ سانتيمتر مناسب مي باشد. اين نوع چاپ قابليت چاپ بر روي انواع مقوا تا ۲۸۰ گرم و كاغذ كتان و سلفون و كاغذ پشت چسب دار را دارا مي باشد. معمولا در سه مدل كارت ويزيت كتان آلمان ۳۵۰ گرم، كارت ويزيت كتان امباس ۳۰۰ گرم، كارت ويزيت كتان پلاستيك ارايه مي شوند. در كارت هاي كتان آلمان و كتان امباس به علت وجود بافت در هنگام چاپ رنگ مانند كاغذ گلاسه روي كار نمي نشيند. به همين دليل كارهايي كه داراي زمينه هاي روشن و سفيد مي باشند هنگام چاپ روي كارت كتان زيبا مي شوند ولي كارهايي كه داراي زمينه هاي تيره و مشكي مي باشند بر روي كاغذ كتان خوب نشده و بهتر است از كارت ويزيت كتان پلاستيك استفاده شود.


برچسب: ، انواع چاپ ها، قيمت چاپ ديجيتال، چاپ ديجيتال پارچه، چاپ ديجيتال كتان، چاپ ديجيتال گلاسه،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳۱ فروردين ۱۳۹۶ساعت: ۰۹:۳۱:۰۲ توسط:maryam موضوع:

درباره پيشينه ي چاپ ديجيتال

ديجيتال

تاريخچه چاپ ديجيتال
از ويكي‌پديا، دانشنامهٔ آزاد

چاپ ديجيتال يكي از روش‌هاي تبديل تصاوير ديجيتال به محصولات چاپي است. اين روش معمولاً شامل چاپ حرفه اي در تيراژهاي كم تعداد توسط نشر روميزي و ديگر منابع ديجيتال است كه بوسيله چاپگرهاي لارج فرمت و/يا چاپگرهاي ليزري و جوهرافشان حرفه اي انجام مي‌شود. چاپ ديجيتال داراي هزينه بيشتري براي چاپ هر صفحه در مقايسه با روشهاي سنتي مثل چاپ افست است ولي اين قيمت بالاتر معمولاً با صرفه جويي در هزينه هاي ديگري كه در تهيه پليت هاي چاپ انجام مي‌شوند براي تيراژهاي كم تعداد جبران مي‌شود. اين روش امكان چاپ بلافاصله پس از تقاضا در تيراژ محدود را فراهم مي‌آورد و امكان تغيير تصاوير و محتويات صفحه (اطلاعات متغير) در هر برگ چاپي را در اختيار مي‌گذارد.[۱] صرفه جويي در نيروي انساني و توان رو به گسترش ماشينهاي چاپ ديجيتال در بالا بردن كيفيت، پايين آمدن هزينه تمام شده هر برگ چاپي و بالا رفتن تيراژ به اين معناست كه چاپ ديجيتال در حال رسيدن به نقطه رقابت با چاپ افست و حتي پيشي گرفتن از آن است.[۲]

در حال حاضر منظور از چاپ ديجيتال در بازار چاپ، عمدتاً چاپ تونري با استفاده از انواع چاپگرهاي ليزري حرفه اي بر روي انواع كاغذ است.

محتويات

۱ فرايند
۱.۱ تفاوتهاي اساسي
۲ كاربردهاي چاپ ديجيتال
۲.۱ چاپ در تيراژ محدود
۲.۲ چاپ شخصي شده
۳ پيوند به بيرون
۴ منابع

فرايند

تفاوت اصلي بين چاپ ديجيتال و روشهاي سنتي چاپ مثل ليتوگرافي و چاپ افست، فلكسوگرافي، گراور، يا لترپرس در استفاده نكردن از پليتهاي چاپ است كه در نتيجه مراحل آماده سازي پيش از چاپ سريع تر و ارزان تر هستند. مرسوم ترين روشها شامل چاپگرهاي جوهرافشان و ليزري هستند كه پيگمنت يا تونر را بر روي زمينه هاي متنوعي همچون كاغذ، كاغذ عكاسي، كانواس يا بوم، چوب، فوم، شيشه، سنگ و … مي‌نشانند. در بيشتر فرايندهاي چاپ ديجيتال جوهر يا تونر همچون روشهاي سنتي در داخل كاغذ نفوذ نمي‌كنند بلكه لايه نازكي بر روي سطح تشكيل مي‌دهند و در برخي سيستمها ممكن است براي تثبيت آنها بر روي زمينه از مواد اضافي و پوششي كه توسط فرايندهاي حرارتي يا تابش يووي افزوده مي‌شوند نيز استفاده گردد.
تفاوتهاي اساسي

چاپ ديجيتال با ساير روشهاي چاپ مثل چاپ افست و يا لتر پرس داراي تفاوت اساسي است. برخي از اين تفاوت‌ها به شرح زير است:

به دليل حذف مراحل پيش از چاپ شامل ليتوگرافي، فرايند چاپ ديجيتال كوتاه تر است
در چاپ ديجيتال هزينه چاپ به تعداد نسخه‌هاي چاپي ارتباطي ندارد و براي هر برگ چاپ شده مقدار ثابتي است
در اين روش ميزان مواد باطله شامل كاغذ و مواد شيميايي كمتر است چون نيازي به رسيدن به رنگ و يا تنظيمات حين چاپ وجود ندارد
چاپ ديجيتال در هر دور چاپ مي تواند تصوير و متن متفاوتي را چاپ كند چون در اين روش از پليت استفاده نمي‌شود

كاربردهاي چاپ ديجيتال
چاپ در تيراژ محدود

در چاپ ديجيتال به دليل حذف پليت و چاپ مستقيم از كامپيوتر روي كاغذ و امكان كاليبراسيون دستگاه امكان چاپ در تيراژ محدود حتي يك نسخه با هزينه پايين وجود دارد به همين دليل اين روش چاپ ديجيتال براي مصارفي مثل تهيه نمونه و يا چاپ محصولات كم تعداد و سريع كاربرد زيادي دارد. يك چاپگر ديجيتال براي چاپ ميليون‌ها برگ ساخته نشده است، بلكه بايد بتواند در طول مدت زمان عمر خود نهايتاً هزاران برگ چاپ كند- كه البته اين كار را خيلي خوب انجام مي‌دهد – بنابراين با توجه به هزينهٔ تمام‌شده و سرعت كار، چاپ ديجيتال براي چاپ در تيراژ محدود عملياتي و مقرون به‌صرفه است. البته از سال ۲۰۱۰ فناوري‌هاي نوين در چاپ ديجيتال به كار گرفته شد كه با استفاده از تكنولوژي نانو در جوهر و همچنين تغيير سيستم پاشش جوهر، چاپگرهاي ديجيتال جوهرافشان توانستند بسياري از محدوديت‌ها را در زمينهٔ سرعت و هزينه توليد كنار بزنند.
چاپ شخصي شده
در چاپ ديجيتال با توجه به وجود امكان چاپ در تيراژ محدود شما مي توانيد هر نسخه از محصول چاپي خود را متفاوت با نسخه قبلي چاپ كنيد. به عنوان مثال شما مي توانيد كارت تبريك‌هاي شخصي شده با تصاوير مختلف و يا كارت پرسنلي با طرحهاي مختلف را در هر دور چاپ كنيد. همچنين اين قابليت به شما امكان چاپ اطلاعات متغير را مي دهد. يعني مي توانيد در هر نسخه چاپي خود اطلاعات متغيري را چاپ كنيد اين اطلاعات مي تواند شماره سريال و يا نام گيرنده و يا تصوير هر فرد باشد.


برچسب: ، انواع چاپ ها، تاريخچه ي چاپ، چاپ ديجيتال، چاپ ديجيتال پارچه، چاپ ديجيتال گلاسه،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳۱ فروردين ۱۳۹۶ساعت: ۰۹:۲۸:۲۷ توسط:maryam موضوع:

چاپ ديجيتال روي پارچه چگونه است

چاپ پارچه

چاپ ديجيتال روي پارچه

چاپ ديجيتال يكي از روش‌هاي تبديل تصاوير ديجيتال به محصولات چاپي است. اين روش معمولاً شامل چاپ حرفه اي توسط نشر روميزي و ديگر منابع ديجيتال است كه بوسيله چاپگرهاي لارج فرمت ويا چاپگرهاي ليزري و جوهرافشان حرفه اي انجام مي‌شود. چاپ ديجيتال داراي هزينه بيشتري در مقايسه با روشهاي سنتي مثل چاپ افست است ولي اين قيمت بالاتر معمولاً بابرتري سطح كيفي اين چاپ و صرفه جويي در هزينه هاي ديگري كه در تهيه پليت هاي چاپ انجام مي‌شوندجبران مي‌شود.دراين روش امكان چاپ بلافاصله پس از تقاضا در تيراژ محدود يا عمده را فراهم مي‌آورد و امكان تغيير تصاوير و محتويات صفحه در هر طرح چاپي را در اختيار اپراتور قرار مي دهد. از ديرباز صنايع نساجي يكي از مهمترين نيازهاي بشر و از عوامل ترقي در جوامع پيشرفته بوده و اكثر اين جوامع مراحل رشد خود را از طريق اين صنعت آغاز نموده و به دستاوردهاي چشم گيري رسيده اند ، هر چند كشور عزيزمان با توجه به پتانسيل موجود از اين صنعت باز مانده اما همكنون با گسترش صنايع نساجي و به طبع آن نياز مبرم اين صنعت به چاپ ديجيتال پارچه ضعف اين بخش هم در صنعت نساجي ايران كاملا ملموس مي باشد و از دلايل اين امر مي توان به ورود كالاهاي نامرغوب خارجي(چيني)به بازار، عدم ريسك پذيري سرمايه گذاران به علت نو بودن اين صنعت در كشورمان ، و نداشتن دانش فني و عدم تخصص لازم در اين بخش اشاره نمود كه باعث نرسيدن اين صنعت به جايگاه اصلي خود شده لذا اين مجموعه با تكيه بر كادر مهندسي مجرب و كارآزموده در زمينه چاپ ديجيتال پارچه مفتخر است همكنون با ارائه بهترين و با كيفيت ترين خدمات چاپ ديجيتال پارچه روي انواع الياف پلي استر و پلي استر ويسكوز در حال ارائه خدمات به توليد كنندگان محترم مي باشد همچنين لازم به ذكر است كليه توليدات چاپي ارائه شده در اين مجموعه داراي ثبات تضميني رنگ و كيفيت مي باشد. برخي از ويژگي هاي چاپ ديجيتال پارچه در مجموعه فصل: چاپ ميليونها طيف رنگ (از ويژگي هاي منحصر به فرد چاپ ديجيتال ) قابل چاپ روي انواع پارچه هاي پلي استر ۱۰۰% و تركيب پلي استر/پنبه قابليت چاپ فونتهاي ريز (حتي ۳pt) و درج جزييات تصوير با وضوح بالا با كيفيت چاپ ۱۴۴۰dpi نهايت شفافيت و درخشندگي با واقعي ترين رنگهاي ممكن چاپ فوق العاده از عرض ۲۰ تا ۱۶۰ سانتيمتر موارد كاربرد: چاپ ديجيتال انواع مانتو چاپ ديجيتال لباس هاي ورزشي چاپ ديجيتال پارچه هاي فضاي داخلي چاپ ديجيتال پارچه هاي تبليغاتي چاپ ديجيتال پارچه ژرسه چاپ ديجيتال انواع تيشرت پلي استر و پلي استر ويسكوز چاپ ديجيتال پارچه فيلامنت چاپ ديجيتال انواع روسري چاپ ديجيتال روبالشي(كوسن) چاپ ديجيتال انواع پرده(ساتن وكتون مخمل و شانل) چاپ ديجيتال انواع روميزي(جير) چاپ ديجيتال انواع لباس مجلسي چاپ ديجيتال انواع روتختي چاپ ديجيتال انواع پرچم تشريفات و اهتزاز چاپ ديجيتال انواع پارچه رومبلي چاپ ديجيتال انواع پارچه هاي نوزادي و سيسموني چاپ ديجيتال انواع پارچه هاي كيف و كفش مطلبي كوتاه در رابطه با انواع پارچه: پارچه هاي نخي: لباسهاي پنبه‌اي در ايران نخي نام دارند. نخ پنبه‌اي از طريق بافندگي، به پارچه يا بافته هاي پنبه اي تبديل مي شود. پارچه هاي پلي استر: پلي استر كاملاً مصنوعي است. براي توليد اين فرآورده از تركيب دي متيل ترفتالات و منو اتيلن گليكول و يا اسيد ترفتاليك ( جايگزين ماده اوليه دي متيل ترفتالات ) در مجاورت كاتاليست هاي مناسب، استفاده مي شود. پليمر حاصل از تركيب اين دو ماده اوليه توسط پمپ از صفحات رشته ساز عبور داده مي شود كه تحت تاثير هواي سرد به شكل ليف تبديل مي‌شوند. ويسكوز: بر خلاف تصور عمومي اليافي بر پايه‌ي طبيعي و همچون پنبه و لينن داراي ماهيت گياهي(سلولزي) هستند. تنها تفاوتي كه مي توان به الياف ويسكوز (ريون) نسبت به پنبه و لينن نسبت داد نحوه‌ي ساخت اين الياف است. الياف ويسكوز (مانند توليد كاغذ) از خمير كردن سلولوز تشكيل مي‌شوند. لينن: لينن به پارچه‌ي كنفي هم معروف است و از پارچه هاي مناسب فصل تابستان محسوب مي‌شود. مرغوب‌تربن نوع اين پارچه از ۷۰ درصد پنبه، ۱۰ درصد پلي استر و ۲۰ درصد ويسكوز تهيه شده و بدترين نوع آن از ۵۰ درصد پنبه و ۵۰ درصد پلي استر، بدون ويسكوز است. لاكرا يا الاستين:اسپندكس، لاكرا يا الاستين يك پارچه‌ي مصنوعي است كه به خاصيت كشساني فوق‌العاده‌اش شناخته مي‌شود كه از پلاستيك طبيعي محكمتر و بادوام‌تر است. از اين پارچه در مواردي استفاده مي‌شود كه كشساني، به خصوص براي راحتي مد نظر است. مانند كاربرد آن در لباس‌هاي ورزشي. جير: از پوست بز و گوساله تهيه مي شود كه طي فرايند خاصي و بوسيله وسايل خاصي رخ آن را پرداخت ميكنند و سطح گوشتي را به صورت مخملي در مي آورند كه بيشتر به عنوان آستر در داخل ديگر محصولات استفاده مي گردد. چرم طبيعي: چرم از دباغي پوست حيوانات مختلف مانند گاو، گوسفند، شترمرغ، كروكوديل، مار و حتي كوسه! تهيه مي شود. چرم مصنوعي يا پي وي سي: تركيبي از يك لايه روكش به نام Skin و يك لايه اسفنج از جنس PVC يا PU است كه بر روي پارچه پوشش داده مي شود. كتان: پارچه ‌اي است كه از الياف ساقه‌ي كتان ساخته مي‌شود. كتان گياه علفي يكساله‌ و داراي برگ‌هاي سبز مات و ساقه‌ي متشكل از الياف نرم و بلند است. از اين الياف نخ كتاني هم به دست مي‌آورند. پارچه ي كتان به عنوان پادشاه پارچه ها شناخته مي‌شود. از كتان براي ساخت لباس و مبلمان منزل استفاده مي‌شود. ابريشم: پارچه هاي ابريشمي مستحكم ترين پارچه هاي دنيا هستند و به علت داشتن پروتئين، ‌هادي حرارت نبوده و آن را در خود نگه مي‌دارند. غالبا از پارچه هاي ابريشمي براي ساخت لوازم منزل و لباس‌هاي لوكس استفاده مي‌شود. جين: پارچه ي جين پارچه جناغي بافت ناهموار پنبه اي است. در بافت اين پارچه ها پود از زير دو تار يا بيشتر عبور مي‌كند. اين پارچه داراي دوام و استحكام بالا است و يكي از سبك‌هاي مد است كه در تمام دنيا استفاده مي‌شود. ريون: ماده‌ي اوليه‌ي ريون، سلولز است. سلولز از لينتر پنبه و يا خمير چوب درختان مخروطي مانند سرو و كاج و مشابه آنها به دست مي‌آيد. براي تهيه‌ي ماده‌ي اوليه‌ي ريون لازم است سلولز الياف كوتاه پنبه يا چوب به دقت بازيابي گردد. به اين ترتيب با انجام يك سري عمليات شيميايي در چندين مرحله، سلولز طبيعي به ليف ريون تبديل مي شود. بنابراين، ريون جزء الياف سلولزي بازيافتي محسوب مي شود. نايلون: نايلون استحكام خوبي در برابر سايش و كشش دارد به همين دليل موارد استعمال زيادي از جمله جورابهاي نايلوني دارد كه به علت قابليت كششي زياد در قسمت زانو و مفاصل كيسه اي نمي شود. فورا خشك مي‌شوند ، زيرا رطوبت كمي به خود جذب مي‌كنند. كرپ: پارچه كرپ مي تواند از جنس هايي چون ابريشم، پشم و يا پلي استر تهيه شده باشد. اين پارچه با ظاهر توري شكل، معمولا داراي حالتي مجعد و پيچ خورده مي باشد. ساتن: در حقيقت ساتن و مخمل روش بافت پارچه را مشخص مي كنند. براي بافتن ساتن ، سطح پارچه اي كه مشاهده مي كنيد . داراي نخ هاي بسيار طويلي است كه همگي رو به يك سمت دارند . اين نخ هاي پود حدوداً ۴/۱ اينچ يا بيشتر روي سطح قرار مي گيرند. و سپس در پارچه فرو مي روند. اين روش باعث مي شود. تا پارچه شكل ابريشمي و نرم پيدا كند. حرير: پارچه ابريشمي نازك است مانند وال، تور، فاستوني ليوسل: ليوسل يك شكل از ريون است كه شامل فيبرهاي سلولوزي است كه توسط خمير كاغذ حل شده توليد مي‌شود. بنگالين: پارچه‌اي آجدار كه از ابريشم، پشم و يا الياف مصنوعي بافته مي‌شود. بنگالين به نوع بافت پارچه اشاره دارد. نام بنگالين هم از بنگال گرفته شده كه اين پارچه براي اولين بار از آنجا به فرانسه وارد شد. مخمل: نوعي پارچه كركي است كه از ابريشم، پنبه، كتان يا پشم بافته مي‌شود. مخمل به علت دشواري ساخت و توليد، معمولا جزء پارچه‌هاي اشرافي و لوكس محسوب مي‌شود؛ گرچه با پيشرفت فناوري روز، توليد آن هزينهٔ كمتري پيدا كرده‌است. صفت «مخملي» اشاره مستقيم به لطافت و نرمي اين نوع پارچه دارد و منظور از آن «به نرمي مخمل» است. لمه: پارچه اي رنگارنگ و براق كه از الياف رنگي يا نخ‌هاي براق بافته شده است. برزنت: برزنت يك پارچه مستحكم، منعطف و ضدآب است كه معمولا از پارچه‌هايي مانند كرباس و يا پلي استر با روكش يوريتان و يا پلاستيك هايي مانند پلي اتيلين ساخته مي‌شود. تريكو: پارچه تريكوي پودي در جهت عرضي و طولي قابليت كشش دارد. امكانات طراحي وسيع. در تريكوي بافي پودي مي توان لباس را با فرم دلخواه تهيه كرد مانند يقه ،حلقه آستين و آستين. مرسريزه: عمل آوري پارچه هاي مخلوط پنبه، پلي استر با محلول قليايي داغ، به منظور انجام مرسريزه كردن گرم در جزء پنبه و ابريشم مانند شدن زير دست پلي استر و بهبود خواص آن مورد استفاده قرار مي گيرد


برچسب: a4، ، انواع چاپ ديجيتال، قوانين چاپ ديجيتال، چاپ بروشور، چاپ ديجيتال، چاپ كاتالوگ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳۱ فروردين ۱۳۹۶ساعت: ۰۹:۲۵:۵۰ توسط:maryam موضوع: